Sosyal Medya Stratejileri & Mobil Dünyaya Bakış


Geleneksel mecralara sıkışmış reklam dünyası için yepyeni bir çıkış kapısıdır Sosyal Mecra.  Bu farkındalığın farkında olan bazı markalar,  en doğru şekilde bu mecralarda yer almaya ve bireyler ile iletişim kurmaya çalışıyor. Artan kullanıcı sayıları ve giderek  büyüyen sosyal mecra hiç olmadığı kadar popüler ve hiç olmadığı kadar bizimle. Öncesinde “beğenmek” yepyeni bir ekonomi iken; şimdilerde “Paylaşmak”  artık yepyeni bir ekonomi. Paylaşım ve takip miktarı arttıkça kazanç oranıda o oranda artmaktadır. 
 
Bu farkındalığı fark eden Sosyal Medya ajansları - Dijital ajanslar-  markaları tüketicilere ulaşmak için bambaşka stratejiler geliştirmeye  başladı. Firmaların taleplerine özgün yeni yeni sosyal stratejiler geliştirebiliyorlar. Ajansları bu yapıya iten özel güç; yani kullanıcılar aslında firmaları görmek istedikleri yere çekebiliyorlar.  Bu anlamda firmaların yeni rotası mobil dünya. 
 
Dijital olarak sürekli arkasında chekinler ile iz bırakan bir talep;  doğru teklif ile karşılaştığında satış her zamankinden daha kolay gerçekleşiyor.  Doğru yer ; doğru ticaret anlayışıyla bizleri bambaşka bir güç karşılıyor. Akıllı telefon kullanımı artış hızıyla paralel olarak ivmesi devamlı yükselen , Mobil! Özellikle Android tabanlı telefonların fiyatlarının düşük olması yaygınlığın artmasında anahtar rol oynuyor. Bu devrimin en büyük ve en önemli oyuncusu ise kesinlikle Apple.  iPhone 2007 yılında çıktığı günden bu yana tüm dünyayı; daha mobil ve daha sosyal bir hale getirdi. Sadece platform olarak bu başarıyı sınırlandırmak doğru olmaz. App store ile oluşturulan ekosistem kesinlikle çok başarılı oldu.
Bu ve buna benzer gelişmeler sayesinde gelecek daha sosyal ve daha mobil olacak görünüyor. 
 
Günümüzde söylenenin aksine sosyal, sınırsız bilgi sahibi ve coğrafi limitlerden bağımsız bu yeni pazarlarda başarının ana kriteri yeni nesil dijital pazarlama modellerinin doğru stratejilerle buluşmasından geçmektedir.
 
Müşterilerin tavan yapmış kişisel beklentilerine cevap verebilmek için de markaların mutlaka doğru sosyal stratejilere ve doğru mobil stretejilere ihityacı var. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YASAL UYARI: Bu yazım; bilgim dahilinde olmadan ve link verilmeden kaynak gösterilemez. Tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
sema@semamacit.com
Sema Macit
02.01.2013

 

Blog
Sanal Hastalık FOMO; Yayılmaya Başladı ..!
Dünyanın En Değerli 25 Markası
Sosyal Medya Yöneticisinde Olması Gereken Bazı Özellikler
Tecrübesiz Girişimcilerin Yapacağı Hatalar Nelerdir?
Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Uzmanı Neler Yapar?
E-Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Yarın Yürürlüğe Giriyor
E Tohum’un "Türkiye’de Kadın Girişimciler" Konulu Toplantısı
Google Plus Nedir, Nasıl Kullanılır, Kullanıcı Adı Özel URL Nasıl Alınır?
E-Ticarette Başarı Semineri - Bilginet & Google
İnternette Yaşanan Dönüşüme Seyirci Kalmayın
Mağazacılıkta bir Mobil Devrim!
Sosyal Medya Stratejileri Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?
Google‘dan Yine Bir Yenilik: İnternet Balonları
Web Sitesi Olmayan Şirket Kalmayacak
Markalar için ”İçerik Pazarlaması’’ nın Önemi
Teknosa‘nın Oldukça Başarılı "Anneler Günü" Videosu: "Son Teknolojik Anneler"
Dijital Pazarlama İçin Önemli İpuçları
App Store’dan 40 Milyardan Fazla Uygulama İndirildi
Sosyal Medya Stratejileri & Mobil Dünyaya Bakış
Markaların Dijital Reklamları Yarışıyor
Mobil Pazarlamada Yüzdeler & Rakamları
Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen 10 Web Sitesi

Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Uzmanı Neler Yapar?

Dijital pazarlama; firmanızın veya satmak istediğiniz ürününüzün dijital ortamda hedef kitleye ulaştırma operasyonlarının tamamını kapsar. Online pazarlama, interektif pazarlama , e-marketing, web pazarlaması, dijital marketing gibi çeşitli isimlerle de adlandırılır.
Dijital pazarlamanın en önemli operasyon sacayaklarından biri;  Google SEM & SEO çalışmalarıdır.  Amaç; Google reklamcılığı sayesinde doğru ziyaretçi kitlesine ulaşarak satışları artarmaktır. Doğru zirayetçi kitlesine ulaşmak için Sosyal medya danışmanlığı almak da gereklidir. Mobilin önemini belirtmeye bile gerek yok...!

Kısacası Digital Marketing adına yeni stratejilere ihtiyacınız olduğunda buralardayız!

  • BİZE ULAŞIN

  • sema@semamacit.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik