Google‘dan Yine Bir Yenilik: İnternet Balonları

Google‘dan yine bir yenilik... Sürücüsüz otomobil, akıllı gözlük gibi yeniliklerle günlük hayatı değiştirecek buluşlara imza atan Google; teknolojiye yeni bir soluk daha getiriyor. Google, tüm dünyanın internete erişebilmesi için ‘Preject Loon’ isimli bir projesi ile balonlar vasıtasıyla kablosuz internet hizmeti sunmayı hedefliyor. Deneyleri Yeni Zelanda'daki Güney Alp Dağları'nda devam ediyor. Gökyüzüne internet servis sağlayıcı balonlar gönderiliyor. Güneş enerjisiyle hareket eden bu balonlar, rüzgardan faydalanarak ve dünyanın çevresinde dolaşarak insanların kablosuz internete erişimini daha da kolaylaştıracak. Teknoloji harikası bu sistem sayesinde, evinde interneti olmayanlar yalnızca bir antenle sanal dünyaya girebilecek.  Amaç;  kablosuz interneti tüm dünyaya yayabilmek; araç ise eski bir ulaşım metodu olan balonlar.
 
 
Teknoloji uzmanları, uçak ve helikopterlerin güvenliğini de düşündüklerini belirterek "Balonlar sadece 20 kilometre yüksekliğe ulaşacak ve bölgeleri belli olacak. Böylece hem uçakların hem de balonların güvenliği sağlanacak. Ayrıca yüksek dağlardan da etkilenmeyecekler. Bunu test edebilmek için deneyleri Güney Alpler çevresinde yapıyoruz. Deneyler sonuçlandığında, insanlar kablosuz internete balonlar sayesinde erişecek" diyor.
 
Proje ve çalışmalar olumlu sonuçlanırsa doğal afetler günümüzdeki kadar  internet erişimini doğrudan etkileyemeyecek.  Ayrıca uzak ve kırsal alanlardaki insanların dünyanın diğer bölgeleri ile kolay iletişim kurmaları sağlanmış olacak. 
 
 Sema Macit
15.06.2013
sema@semamacit.com


YASAL UYARI: Yayınladığım bu yazım; bilgim dahilinde olmadan ve link verilmeden kaynak gösterilemez. Tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.

 

Blog
Sanal Hastalık FOMO; Yayılmaya Başladı ..!
Dünyanın En Değerli 25 Markası
Sosyal Medya Yöneticisinde Olması Gereken Bazı Özellikler
Tecrübesiz Girişimcilerin Yapacağı Hatalar Nelerdir?
Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Uzmanı Neler Yapar?
E-Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Yarın Yürürlüğe Giriyor
E Tohum’un "Türkiye’de Kadın Girişimciler" Konulu Toplantısı
Google Plus Nedir, Nasıl Kullanılır, Kullanıcı Adı Özel URL Nasıl Alınır?
E-Ticarette Başarı Semineri - Bilginet & Google
İnternette Yaşanan Dönüşüme Seyirci Kalmayın
Mağazacılıkta bir Mobil Devrim!
Sosyal Medya Stratejileri Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?
Google‘dan Yine Bir Yenilik: İnternet Balonları
Web Sitesi Olmayan Şirket Kalmayacak
Markalar için ”İçerik Pazarlaması’’ nın Önemi
Teknosa‘nın Oldukça Başarılı "Anneler Günü" Videosu: "Son Teknolojik Anneler"
Dijital Pazarlama İçin Önemli İpuçları
App Store’dan 40 Milyardan Fazla Uygulama İndirildi
Sosyal Medya Stratejileri & Mobil Dünyaya Bakış
Markaların Dijital Reklamları Yarışıyor
Mobil Pazarlamada Yüzdeler & Rakamları
Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen 10 Web Sitesi

Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Uzmanı Neler Yapar?

Dijital pazarlama; firmanızın veya satmak istediğiniz ürününüzün dijital ortamda hedef kitleye ulaştırma operasyonlarının tamamını kapsar. Online pazarlama, interektif pazarlama , e-marketing, web pazarlaması, dijital marketing gibi çeşitli isimlerle de adlandırılır.
Dijital pazarlamanın en önemli operasyon sacayaklarından biri;  Google SEM & SEO çalışmalarıdır.  Amaç; Google reklamcılığı sayesinde doğru ziyaretçi kitlesine ulaşarak satışları artarmaktır. Doğru zirayetçi kitlesine ulaşmak için Sosyal medya danışmanlığı almak da gereklidir. Mobilin önemini belirtmeye bile gerek yok...!

Kısacası Digital Marketing adına yeni stratejilere ihtiyacınız olduğunda buralardayız!

  • BİZE ULAŞIN

  • sema@semamacit.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik