App Store’dan 40 Milyardan Fazla Uygulama İndirildi 
Kullanıcıların uygulama konusundaki ilk göz ağrılarından biri olan Apple’ın uygulama mağazası App Store‘dan yeni bir rekor daha geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre App Store’dan uygulama indirme sayısı 40 milyarı geçmiş durumda.
 
Yapılan açıklamaya göre App Store’un ulaştığı 40 milyar indirme sayısının, hemen hemen yarısı 2012 yılında gerçekleşmiş durumda. Yani 2012 yılında yaklaşık 20 milyar uygulamanın indirildiğini ifade edebiliriz. İşin aslına bakacak olursak, Apple 2012 yılı içerisinde 40 milyar indirme sayısını geçmeyi planlıyordu. Birkaç hafta gecikmeli olsa da Apple bu rakamı geçmiş oldu.
App Store’un rekor kırdığı ay ise Aralık oldu. App Store kullanıcıları Aralık ayında 2 milyar adetten fazla uygulama indirmiş durumda. Parantez içinde bir bilgi paylaşmak gerekirse, Apple’ın açıklamasında yer alan rakamlara uygulamaların güncellemeleri veya yeniden yüklenmesi dahil değil. Yani kullanıcıların bir kez yüklediği uygulamalar paylaşılan rakamlara dahil edilmiş.
 
2012'nin şampiyonu Temple Run
2012 yılı içinde en çok indirilen uygulamaların birincisi ise Temple Run. 75 milyondan fazla indirilen uygulama 100 milyon dolardan fazla hasılat yapmış olduğu açıklamada belirtiliyor. Öte yanda Uber, Flipboard, HotelTonight ve AirBnB gibi uygulamalar da milyonlarca iOS kullanıcısı tarafından indirilmiş durumda.
Paylaşılan rakamlar arasında geliştiricilerin ve hatta birçok şirketin merak konusu olan aktif hesap sayısı da bulunuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre App Store’da şu anda 500 milyon civarında aktif hesap bulunuyor.
 
Uygulama sayısı 775  milyona ulaştı
App Store için değinmek istediğimiz diğer bir konu uygulama sayısı Apple’ın uygulama mağazasında şu anda toplamda 775 bin uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların 300 bini sadece iPad’ler için geliştirilmiş. Uygulama geliştiricilere ödenen toplam rakamın ise 7 milyar dolara ulaşmış olduğu belirtiliyor.
iPhone 5 ile kullanıcıların kalbini tam anlamıyla fethedememiş olsa da Apple’ın uygulama ekosistemi süratli bir şekilde büyüyor. Rakamlardan görüldüğü üzere bu büyüme hızlanarak devam edeceğe benziyor.
 
Webrazzi
07.01.2013
 
 

Blog
Sanal Hastalık FOMO; Yayılmaya Başladı ..!
Dünyanın En Değerli 25 Markası
Sosyal Medya Yöneticisinde Olması Gereken Bazı Özellikler
Tecrübesiz Girişimcilerin Yapacağı Hatalar Nelerdir?
Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Uzmanı Neler Yapar?
E-Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Yarın Yürürlüğe Giriyor
E Tohum’un "Türkiye’de Kadın Girişimciler" Konulu Toplantısı
Google Plus Nedir, Nasıl Kullanılır, Kullanıcı Adı Özel URL Nasıl Alınır?
E-Ticarette Başarı Semineri - Bilginet & Google
İnternette Yaşanan Dönüşüme Seyirci Kalmayın
Mağazacılıkta bir Mobil Devrim!
Sosyal Medya Stratejileri Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?
Google‘dan Yine Bir Yenilik: İnternet Balonları
Web Sitesi Olmayan Şirket Kalmayacak
Markalar için ”İçerik Pazarlaması’’ nın Önemi
Teknosa‘nın Oldukça Başarılı "Anneler Günü" Videosu: "Son Teknolojik Anneler"
Dijital Pazarlama İçin Önemli İpuçları
App Store’dan 40 Milyardan Fazla Uygulama İndirildi
Sosyal Medya Stratejileri & Mobil Dünyaya Bakış
Markaların Dijital Reklamları Yarışıyor
Mobil Pazarlamada Yüzdeler & Rakamları
Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen 10 Web Sitesi

Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlama Uzmanı Neler Yapar?

Dijital pazarlama; firmanızın veya satmak istediğiniz ürününüzün dijital ortamda hedef kitleye ulaştırma operasyonlarının tamamını kapsar. Online pazarlama, interektif pazarlama , e-marketing, web pazarlaması, dijital marketing gibi çeşitli isimlerle de adlandırılır.
Dijital pazarlamanın en önemli operasyon sacayaklarından biri;  Google SEM & SEO çalışmalarıdır.  Amaç; Google reklamcılığı sayesinde doğru ziyaretçi kitlesine ulaşarak satışları artarmaktır. Doğru zirayetçi kitlesine ulaşmak için Sosyal medya danışmanlığı almak da gereklidir. Mobilin önemini belirtmeye bile gerek yok...!

Kısacası Digital Marketing adına yeni stratejilere ihtiyacınız olduğunda buralardayız!

  • BİZE ULAŞIN

  • sema@semamacit.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik